Вміст

Аневризма аорти – це розширення просвіту аорти (найбільшої судини нашого організму). Зазвичай аневризма аорти виникає та існує безсимптомно, аж до розриву. Лише у деяких хворих аневризма супроводжується болем у животі, спині або ногах.

У разі розриву стінки аорти виникає масивна внутрішня кровотеча, що без негайного лікування стає причиною смерті.

Для усунення аневризми ми застосовуємо хірургічні або ендоваскулярні методики (ендопротезування аорти).

Що таке ендопротезування аорти?

Ендопротез (стент-графт) ‒ це трубка з металевим каркасом, що встановлюється в аневризму аорти через невеликий розріз або прокол в області стегна під рентгенологіним контролем. Стент-графт використовується для зміцнення ослабленої судинної стінки, запобігаючи розриву аневризми. Такий спосіб лікування застосовується у разі неможливості відкритого хірургічного втручання.

эндопротезирование аорты

Як відбувається ендопротезування аорти?

Імплантація ендопротеза виконується під місцевою анестезією або загальним наркозом. Для оперативного доступу використовують стегнову артерію.

Використовуючи рентгеноскопію для візуального контролю, катетер з ендопротезом просувають до аневризми у грудному або черевному відділі аорти. Коли катетер встановлюється всередину аневризми, ендопротез звільняється з катетера і розкривається до необхідного розміру. Після розкриття ендопротеза катетер видаляється.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Або залиште номер вашого телефону і ми вам передзвонимо


    Команда Центру кардіохірургії Київської обласної клінічної лікарні