Сонні артерії

Сонні артерії – судини, що постачають кров до головного мозку. Вони відходять від аорти та діляться на внутрішні та зовнішні. Внутрішні кровопостачають головний мозок, а інші – зовнішню частину голови.

Неправильний спосіб життя та харчування, генетична схильність спричиняють появу у сонних артеріях атеросклеротичних бляшок, що можуть стати місцями формування тромбів. Це може призвести до повного закриття артерії (оклюзія) або до її суттєвого звуження, що може спричинити ішемічний інсульт.

Ниркові артерії

Однією з причин підвищеного артеріального тиску може бути звуження ниркової артерії, що живить нирку. У молодому віці, особливо у жінок, таке звуження просвіту ниркової артерії може бути викликане потовщенням м’язової стінки артерії (фібромускулярна гіперплазія). У міру прогресування атеросклерозу у внутрішній стінці артерій формуються атеросклеротичні бляшки, що зменшують прохідність судини, в результаті чого нирка отримує менше кровопостачання та порушується її функція.

Артерії нижніх кінцівок

Хронічні захворювання артерій нижніх кінцівок виникають внаслідок запалення стінки артерій та утворення атеросклеротичних бляшок, що порушує кровообіг. Основною ознакою порушення кровообігу є біль, що з’являється в ногах під час ходи. Подальше прогресування захворювання стає причиною появи постійного болю у пальцях або стопі не тільки під час ходи, але й у спокої. Також дані захворювання часто ускладнюються тромбозами магістральних судин, внаслідок чого виникає гостра ішемія кінцівки, тобто гостра артеріальна недостатність, котра вимагає невідкладної допомоги. Відсутність лікування може призвести до розвитку останньої стадії хвороби – гангрени пальців або стопи, що може стати причиною ампутації ноги.

Ураження судин

Симптоми

  • Важкий біль, оніміння кінцівок
  • Незагоєння рани на пальцях або гомілках
  • Лущення шкіри, тріщини на шкірі, які можуть стати вхідними воротами для інфекцій

Діагностика

Ультразвукова доплерографія

Дозволяє визначити рівень атеросклеротичного ураження (повна закупорка просвіту) і ступінь кровопостачання ураженої кінцівки.

Ангіографія артерій нижніх кінцівок

Дозволяє визначити локалізацію і протяжність атеросклеротичних бляшок, ступінь ураження артерій: звуження – (стеноз) чи повне закриття (оклюзія).

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Або залиште номер вашого телефону і ми вам передзвонимо


    Команда Центру кардіохірургії Київської обласної клінічної лікарні