Вміст

Порушення ритму серця (аритмія) – це зміна ритму і частоти скорочень серцевого м’яза або будь-яке відхилення від нормального ритму серцебиття. Це можуть бути аномальні регулярні та нерегулярні ритми, а також уповілнення серцевих скорочень за рахунок порушення електричної активності серця. Порушення ритму можуть бути гострими або хронічними, а деякі (особливо шлуночкові аритмії) можуть нести загрозу життю. Раптова серцева смерть є найтяжчим проявом шлуночкових аритмій (наприклад, фібриляція шлуночків).

кардиостимулятор

Лікування

Імплантація електрокардіостимулятора (ЕКС) ‒ штучного водія ритму (ще називають кардіостимулятором). Це невеликий електричний пристрій, що імплантується у підключичну ділянку. Його функція полягає у регуляції частоти серцевих скорочень.

Кардіовертер-дефібрилятор ‒ це пристрій, що схожий на кардіостимулятор, але має ще одну функцію – у ситуації початку порушення роботи серця, генерує електричні імпульси, що відновлюють роботу серця.

Як проводиться імплантація пристрою?

Процедура триває в середньому 1-2 години. Перед початком операції виконується місцева анестезія, що допомогає провести процедуру безболісно. Через розріз шкіри 5 см у підключичній зоні грудної клітини та підключичну вену проводять електроди до серця, які підключаються до пристрою. Далі пристрій імлантується під шкіру.

Особливі настанови

Як довго триває реабілітація?

Найчастіше пацієнти відновлюються вже за декілька днів після імплантації пристрою. Пацієнту рекомендують зменшити кількість рухів плечем на стороні імплантованого пристрою впродовж 6 тижнів. У місці розрізу деякий час одразу після імплантації можуть виникати неприємні відчуття, що з часом зникають.

Чи назавжди мені потрібен цей пристрій?

Так, але він потребує заміни, адже акумулятор не можна зарядити повторно. Зазвичай це відбувається кожні 8-12 років.

Як часто треба відвідувати лікаря?

Перший візит призначають через 3 місяці. Лікар перевірить, як працює пристрій. За необхідності змінить налаштування пристрою. Хірургічні втручання вже не передбачаються, для корекції використовується зовнішній прилад.

Коли треба звернутися до лікаря?

  • Якщо в місці розрізу почервоніння, припухлість, виділення з рубця
  • Підвищення температури тіла після виписки
  • Якщо ви відчуваєте запаморочення, біль у грудній клітині, постійну втому або слабість

Важливо!

Ви повинні завжди попереджати інших лікарів про імплантований кардіостимуляторний пристрій, адже це створює ряд обмежень на проведення інших досліджень. Немає протипоказань до проведення таких досліджень як рентгенографія, УЗД, КТ, ЕКГ. Але у разі МРТ треба впевнитися, що вам імплантовано саме МРТ-сумісну систему.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Або залиште номер вашого телефону і ми вам передзвонимо


    Команда Центру кардіохірургії Київської обласної клінічної лікарні