Що таке вади серця?

Серце – це м’язовий орган, який скорочується та забезпечує кровопостачання всіх органів і тканин через кровоносні судини. Серце має 4 камери (2 передсердя та 2 шлуночки), які розділені м’язовою перегородкою.

серце

Чотири клапани серця – (аортальний, мітральний, трикуспідальний та клапан легеневої артерії) виконують роль воріт між камерами серця та відкриваються тільки в одну сторону, не даючи крові повертатися в зворотному напрямі.

Клапани серця

У стані норми стулки клапана – це тонка, гладка, еластична тканина. Стулки відкриваються та закриваються, коли серце скорочується та розслабляється. Патологічні зміни (вади) клапану можуть бути набутими внаслідок захворювання (ревматична хвороба, інфекції або ішемічна хвороба) або вродженими. Виникає або звуження отвору (стеноз), або недостатність через неповне змикання стулок клапана.

При роботі серця в умовах вади – серцю необхідно скорочуватися із більшою силою, щоб “прокачати” достатню кількість крові, оскільки через неповне змикання стулок клапана кров повертається.

Така надмірна робота стає причиною ослаблення серцевого м’язу, збільшення розмірів серця та зниження його насосної функції.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Або залиште номер вашого телефону і ми вам передзвонимо


    Команда Центру кардіохірургії Київської обласної клінічної лікарні